Запалување на електичната инсталација е причината поради која се запали автобусот

Налджените власти посочуваат дека, запалување на електрична инсталација во моторниот простор е причината поради која се запали автобусот на ЈСП „Скопје“ синоќа.

Станува збор за автобус кој гореше во скопската населба Аеродром додека сообраќал по булеварот Трета Македонска Бригада и во кој, во моментот на несреќата имало патници кои за среќа навремено излегле од возилото. За среќа ниту еден од патниците не е повреден.

30.11.2021 - 12:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега