Затворен автопатот 2.000 мигранти го пробија полицискиот кордон - драма на границата на Унгарија

Околу 2.000 бегалци вечерва го пробиле кордонот на унгарската полиција кај прифатниот центар Реска во близина на српската граница и пеш се упатиле кон Будимпешта. Како што јавуваат локалните медиуми,

 

Според информациите автопатот е затворен во двете насоки а на границата меѓу Србија и Унгарија има километарски колони автомобили. На возачите им се препорачувало да го користат алтернативниот граничен премин Келебија.

 

 

Оцени ја веста

07.09.2015 - 22:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега