Затвореник силувал друг затвореник во КПУ „Идризово“

Во попладневните часови на 9 мај, 33-годишен затвореник од Велес пријавил дека на 27 април годинава, околу полноќ, во ќелија на затворот „Идризово“, била извршена обљуба врз него од страна на затвореникот Р.Е. (36) од Битола.

Според пријавата, битолчанецот го извршил делото со помош на Д.П. (27) од Скопје, а тројцата затвореници биле сместени во истата ќелија.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.05.2021 - 16:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега