Зекири: Македонија во НАТО

САД го ратификуваа протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО!!! Ние сме НАТО.

Ова го напиша денеска на Фејсбук Мухамед Зекири.

 

Инаку, Американската Амбасада неодамна ја соопшти веста:

-Американскиот Сенат само што гласаше и со огромно мнозинство го одобри протоколот за пристапување во НАТО на Северна Македонија. И честитаме на земјата за сите напори и напорна работа за да стигне до овој момент. Со нетрпение очекуваме да ве пречекаме во блиска иднина како 30-ти сојузник на НАТО!, стои на страната на Американската Амбасада.

Протоколот е изгласан со 91 гласа ЗА и 2 против.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2019 - 20:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега