Зеленски: Немаме желба да разговараме со Путин, но мораме поради крај на војната

Украинскиот претседател Володимир Зеленски кажа дека Киев нема желба да разговара со рускиот претседател Владимир Путин.

Зеленски, сепак, е свесен дека такво нешто е потребно за да се стави крај на војната.

„Постојат работи за кои мора да се разговара со Путин. Немаме желба да разговараме, но мораме да се соочиме со реалноста“, кажа Зеленски.

27.05.2022 - 12:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега