Зеленски жали по Џонсон: Борис беше вистински пријател на Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски даде коментар за оставката на британскиот премиер Борис Џонсон.

Зеленски во интервју за „Си-Ен-Ен“ кажа дека Џонсон бил вистински пријател на Украина и многу ѝ помогнал за време на кризата.

Претседателот на Украина покажа надеж дека ќе разговара лично со Џонсон во следниот период за да дознае зошто е поднесена неговата оставка.

07.07.2022 - 16:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега