Земјотрес ги разбуди Хрватска и Босна - тлото се тресеше 10 секунди

 

Земјотрес од 3,7 степени вчера ги стресе Хрватска и Босна и Херцеговина.

Потресот бил на 54. километри од Дубровник и 81 километри од Сараево.

Потресот траел 10 минути, а ги разбудил жителите на Хрватска и Босна.

 

 

 

12.01.2018 - 08:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа