Земјотрес ја стресе Македонија

 

Земјотрес со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала утрово ја стресе Македонија, односно тетовскиот регион.

 

Потресот бил почуствуван и во Скопје, а според податоците се случил во 09.11 часот утрово, додека епицентарот е осум км од Тетово, односно 32 од Скопје.

 

Најмногу бил почуствуван во Желино, Боговиње.

 

 

27.05.2022 - 09:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега