Земјотрес од 5,8 по Рихтеровата скала го погоди Мексико

 

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Мексико.

Потресот беше силно почувствуван во мексиканскиот главен град. Засега нема извештаи за жртви или материјална штета.

07.12.2023 - 22:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега