Земјотрес од 6,9 степени ја стресе Турција

Силен земјотрес од 6.9 степени по Рихтер ја стресе Турција.

Потресот бил на 212 километри од Газиантеп, на длабочина од 10 километри.

Се очекуваат детали за разорниот потрес.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 19:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега