Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес со јачина од 2,7 степени е почуствуван во струмичкиот регион утрово во 09:48 часот.

Епицентарот на земјотресот бил на 5 километри југозападно од селото Куклиш, кај Струмица.

Потресот бил на длабочина од 2 километри.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 11:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега