Земјотрес почувствуван во Македонија

Слаб земјотрес со јачина од 2,5 степени попладнево бил почувствуван во охридскиот регион, околу 13 часот и 40 минути.

Земјотресот бил со епицентар на 6 километри источно од Охрид на длабочина од 6 километри.

 

 

 

 

21.01.2018 - 15:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа