Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотес  од 2,9 степени по рихтеровата скала синоќа бил почувствуван во Источна Македонија.

Епицентарот бил на 5 километри од Пехчево, односно на 10 километри од село Владимирово.

Потресот бил на длабочина од два километри.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.05.2019 - 09:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега