Земјотрес со интензитет од 6,1 степен

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтеровата скала го погоди денеска северниот дел на Перу, соопшти Геолошкиот институт на САД.

Епицентарот на земјотресот бил 54 километри североисточно од градот Мојобамба, на длабочина од 114 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета. 

 
 
10.09.2016 - 13:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега