Земјотрес вечерва во Македонија

 

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва во близина на градот Велес.

Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер вечерва се почувствува во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје.

Земјотресот бил почувствуван во 19 и 7 минути.

 

 

 

12.01.2018 - 19:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа