Земјотрес во Бугарија

Земјотрес со интензитет од 2,5 е регистриран во 07.32 часот утринава крај Дрјаново во Бугарија, покажува референца на сајтот на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Епицентарот на 2 километри јужно од местото, 15 километри североисточно од Габрово и 171 километри јужно од Букурешт. Земјотресот бил со длабочина од 2 километри. 

 
 
13.09.2016 - 09:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега