Згодна Македонка е „Мис бикини“ во светот (ФОТО)

Андријана Илиоска освои титула „Мис бикини“, на изборот за „Мис Аура интернационал 2020“, што викендов се одржа во Кемер, Турција.

Победничка на изборот е претставничката на Португалија.

Изборот се одржа во хотелот „RIXOS SUNGATE“, каде девојките престојуваа 15 дена.

Лиценцата за Македонија за овој избор ја поседува Модното студио „Црнокрак“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.09.2020 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега