Жбогар: Се надеваме дека законот за ЈО ќе биде усвоен пред распуштање на Собранието

Земјата треба да продолжи да ја покажува својата посветеност на реформи особено во клучни области. Се надеваме дека новиот закон за јавното обвинителство ќе биде усвоен пред Собранието да се распушти, напиша на Твитер евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Предложеното законско решение, како што вели Жбогар, е добра основа за да се донесе консензуална одлука.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.01.2020 - 17:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега