Жена од Кина случајно проголтала лажица од 12 сантиметри, а на лекар отишла после три дена (видео)

 

Традиционално јадење во Кина, станало животна опасност за 20- годишна девојка од Кина.

Имено таа имала болки три дена па отишла на лекар за да провери а што се работи.

Докторите и направиле снимка и јасно виделе дека во стомакот има страно тело и тоа ни помалку ни повеќе , туку лажица од 12 сантиметри.

Лекарите морале да и го отворат стомакот за да и ја отстранат.

Кога ја прашале како се случило, таа рекла дека морала набрзина да изеде порција нудли, па случајно ја проголтала лажицата.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.06.2019 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега