Жена тешко повредена откако паднала од мопед

Вчера во 08.00 часот било пријавено дека С.Ѓ. од Кичево на локалниот пат за Крушино изгубила контрола врз мопед и паднала на коловозот.

Во несреќата С.Ѓ. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар во Кичево, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кичево.

30.11.2022 - 13:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега