Жените родени во овие хороскопски знаци се најверни

Никој не стапува во брак со личност за која се сомнева дека ќе го изневери, но неверствата сепак се случуваат. Причините за тоа се различни, а според едно истражување жените најчесто ги изневеруваат мажите кои не им помагаат во домашните обврски.

Сепак, астрологијата тврди дека жените во овие два хороскопски знаци не ни помислуваат на неверство.

Бик

Жените родени во знакот на Бик се изразито морални и искрени, никогаш не би направиле нешто што не е според правилата. Тука спаѓа и изневерувањето. Верноста им е најважна работа во врската, затоа од истите причини не простуваат неверство.

Девица

Иако делуваат студено, кога се вљубени, жените родени во знакот на Девица во целост се посветени на партнерот. Толку се внесени во врската и бракот што не забележуваат други мажи околу себе.

Поради љубовта со која ги опсипуваат своите партнери обично и ним не им доаѓа инспирација за неверство.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 18:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега