„Знаете, јас чекам дете“- Вељко Ражнатовиќ донесе важна одлука

Боксерот Вељко Ражнатовиќ соопшти дека поради коронавирусот ги откажува сите престојни боксерски мечеви.

- Знатете јас чекам дете и планирав пред тоа да имам три меча, бидејќи после не ќе можам да тренирам толку, но сите мечеви ги откажав- рекол Вељко кој искаткнал дека здравјето е на прво место.

-Морам да бидам малку дома. Ставен сумна „стенбај“, но ќе смислиме нешто“ додал тој.

Вњљко среде снимање се прекрстил кога го споменале раѓањето на неговиот син

„Здравје од Господ“ рекол тој додека се крстел.

Потсетуваме дека Вењко и Богдана го очекуваат нивното прво дете.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.03.2020 - 13:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега