Зоран Милески Кичеец однесен во „Шутка“

Бизнисменот Зоран Милески Кичеец доби 30 дена притвор,  а тој веќе бил префрлен во Истражниот затвор „Скопје“ во Шутка, дознава ТВ 21.

Информацијата им ја потврдил заменик директорот на затворот, Садуш Арифи.

Во тек е распитот на Бојан Јовановски познат како Боки 13.

Двајцата се осомнични дека од бизнисмен изнудиле 1,5 милиони евра за да влијат врз истрагата која се водела против него.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.07.2019 - 23:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега