„Зошто во Хрватска туристи доаѓаат првпат, последен пат и никогаш повеќе“- Новинарка ги објави цените за појадок

Хрватска новинарка објави фотографија од ценовник од еден ресторан во Хвар и предизвика бурни реакции.

„Еве зошто готи ни доаѓаат три пари: Прв пат, последен пат и никогаш веќе. Ова се појави пред еден најпросечен ресторан во Хвар“ напишала таа.

Цените се високи, а за појадок треба да одвоите до 15 евра, а за тиа пари добивата омлет со шпаргли.

За мусли треба да одвоите 16 евра, а толку ќе ве чини и тост на Хвар. За „бенедигт“ јајца ќе ве чини 23 евра.

Според навееното на менито, со секој оброк следува и цеден сок од портокал.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 09:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега