Зрно од куршум пронајдено во студентски дом во Скопје

Зрно од куршум, кое го пробило покривот, било пронајдено во тоалет во студентски дом на улицата Архимедова во Скопје.

Куршумот синоќа го пронашол чуварот во домот, кој ја известил полицијата.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје и го подигнала зрното за понатамошна постапка.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 17:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега