Абазовиќ: Ако вечерва падне владата, нека ви е со среќа, немој повеќе да нè барате

Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ кажа дека нема да учествува во преговори за формирање на нова Влада, ако Парламентот изгласа недоверба.

„Вечерва имаме можност да гласаме. Ако вечерва падне владата, тогаш со среќа нека ви е. Немој повеќе да нè барате“, кажа Абазовиќ.

За да падне Владата потребни се гласови од 41 пратеник.

19.08.2022 - 22:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега