Автобус излетал од патот кај Лазаревац, неколку лица повредени

Осум лица се повредени кога автобусот на Ласта излетал од патот на територијата на општина Лазаревац, соопштија за Танјуг во здравствената станица Рудовци.

Како што се наведува, шест лица се тешко повредени и пренесени во Ургентниот центар во Белград, а две лица се полесно повредени.

Несреќата се случила околу 6 часот и 30 минути на патот Аранѓеловац кај Мали Црљени.

11.06.2024 - 09:18

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега