Бајден: Се надевам дека и американското девојче ќе биде ослободено

 

Американскиот претседател Џо Бајден денеска пред новинарите изјави дека „ги држи прстите вкрстени“ и дека се надева дека меѓу ослободените заложници ќе биде и тригодишното американско девојче кое го држат милитантите во Газа.

„Ќе можам да зборувам за тоа утре. Не можам да дадам никакви информации додека не се заврши“, рече тој.

 

Кога новинарите го прашаа за Абигејл Едан, тригодишната заложничка, тој рече: „Ги држам прстите вкрстени“.

 

 

23.11.2023 - 19:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега