Бајден се уште е позитивен на корона

Американскиот претседател Џо Бајден (79) повторно е позитивен на коронавирусот, објави „Ројтерс“.

Неговиот лекар Кевин О’Конор вели дека на Бајден му оди многу добро. Тој наведува дека се уште повремено кашла, а ќе продолжи да работи во изолација.

Бајден минатата среда излезе од изолација, но во саботата повторно беше позитивен на корона.

О’Конор ова го објасни како случај на „враќање“ на инфекцијата што е забележана кај мал процент од пациентите кои користат антивирусен лек „Паксловид“.

 
04.08.2022 - 21:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега