Бектеши: Од наредната недела намалени цени на пијалаците

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска, на својот фејсбук-профил информира дека цените на безалкохолните и алкохолните пијалаци ќе се намалат 10 % во наредниот период.

„Намалување на цените на безалкохолните и алкохолните пијалаци! Денеска добив неколку писма од нашите домашни производители на минерална вода, сокови, пиво, кои ме известија дека доброволно се вклучуваат во кампањата ‘Гарантирана цена’ со намалување на цените од минимум 10 %!“, пишува Бектеши.

 

„Благодариме на поддршката“, напиша министерот Бектеши на својот фејсбук-профил.

 

 

20.09.2023 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега