Берлускони не знае за доста: Гордо ја прошета новата девојка која е помлада од него 53 години (ФОТО)

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) има нова девојка, која е дури 53 години помлада од него. Се работи за Марта Фашини, негова колешка од партијата Форца Италија.

Двајцата беа снимени како се држат раце, а тоа го објави таблоидот „Чи“.

 Се шпекулира дека Силвио Берлускони намерно ја „објавил“ оваа фотографија пред јавноста, со цел, како што пишуваат италијанските медиуми, наводно да се одмазди на неговата поранешна партнерка Франческа Паскале (35).

Имено, Франческа е видена како ја бакнува пејачката Паола Турчи (55). Наводно, Берлускони тешко ги прифатил случувањата.

Силвио има богат љубовен живот. Тој беше во брак 24 години со актерката Вероника Ларио (64), а 20 години со Карла Елвира Лусија Дал Оља.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега