Без вода вечерва ќе бидат жителите на една скопска населба

Без вода денеска од 22:00 часот ќе останат корисниците од населбата Пинтија, кои се поврзани на старата водоводна мрежа.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф 80мм на улица „Борис Трајковски“ бр.97.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 15:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега