Дали го препознавате момчето од сликата? Денес е еден од најпопуларните актери, а жените лудуваат по него! (ФОТО)

Ова преслатко момче од фотографијата е еден од најталентирани и најпопуларни актери на Балканот, а има одиграно повеќе од 40 улоги.

Глумеше во театар, а играше и одлични улоги во филмови. Сепак, го прославија домашните криминални серии, со нив ја купуваше публиката. Една од неговите најдобри улоги ја одигра во филмот „Мала ноќна музика“.

Го прослави серијата „Убијците на татко ми“, а имавме можност да го гледаме во серијата „Блато“.

Секако, сега се е јасно дека се работи за Вук Костиќ.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by vuk kostic (@vukkosticbadza)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by vuk kostic (@vukkosticbadza)

27.11.2021 - 11:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега