Десетина млади нападнале тројца од Демир Капија и им го оштетиле возилото

Вo Полициската станица Демир Капија вчера околу 15:00 часот било пријавено дека кај место „Дошница – Вирови“, Демир Капија, Х.И.(19), П.М.(18) и С.Ѓ., по вербална расправија биле физички нападнати од десетина млади лица.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, Х.И.(19), П.М.(18) и С.Ѓ биле физички нападнати од десетина млади лица од Демир Капија, кои со камења го оштетиле нивното возило.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 13:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега