Две лица нападнале малолетник во Студеничани

Две лица нападнале малолетник во Струмица. Како што соопшти полицијата, 32-годишниот Н.Д. пријавил дека вчера околу 20:30 часот во селото Студеничани, неговиот малолетен син бил физички нападнат од 19-годишниот А.З. и уште едно 17-годишно момче. Двајцата од Студеничани. 

 

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.06.2020 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега