Една населба во Скопје ќе биде без вода утрово

Поради санирање на уличен дефект од Ф-6/4 на ул.Перо Наков бб (до Бриколаж) во населба Гази Баба, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од ул.Перо Наков.

Како што информира ЈП Водоов и Канализација, прекинот ќе трае од 08:40 часот до завршување со активностите. 

27.01.2022 - 09:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега