Фејсбук: Сервисот за запознавање партнери станува достапен и во Европа

Сервисот за запознавање партнери – конкурент на социјалната мрежа „Tinder“ и други апликации за запознавање, по долго време стана достапна во Европа.

„Facebook Dating“ ги има истите карактеристики како и во Америка, користејќи го вашиот постоечки профил на Фејсбук за да пронајдете потенцијални партнери.

Фејсбук ги прилагодува овие „совпаѓања“ според вашите преференции, вашата активност на социјалната мрежа, групи во кои членувате како и настани. Фејсбук ја задржува вашата приватноста на новата опција, со што многу од персоналните тактики за наоѓање партнер ќе ви бидат целосно опционални.

Но, блиската поврзаност со „Facebook Dating“ со останатите производи на компанијата, во минатото предизвика загриженост кај корисниците.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 23:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега