(ФОТО) Амброзио како сончев зрак на гламурозен настан во Лос Анџелес

Алесандра Амброзио присуствуваше на промоција на соработката на Стаси Караниколау и Буби Тејп, што се одржа во Лос Анџелес во четвртокот вечерта.

Алесандра (41), која се прослави како ангел на „Викторија’с сикрет“, на себе има со блескав неон-жолт комплет – кусо здолниште и топ.

Атрактивната Бразилка изгледа совршено каде и да се појави, благодарение на својата беспрекорно тонирана фигура.

Стаси, најдобрата пријателка на Кајли Џенер, го најави козметичкиот производ на својот инстаграм-профил, каде ја обелодени соработката со Буби Тејп.

„Осветлувачки бронзер кој ќе ви помогне да дадете совршен сјај во пределот на градите“, напиша таа.

07.08.2022 - 15:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега