(ФОТО) Арената „Тодор Проевски“ преполна: Македонскте фудбалери играат пред полн стадион

Македонските фудбалери вечерашниот последен натпревар во рамките од кфалификациите за ЕУРО2024 го реализираат пред преполната арена „Тодор Проевски“.

Македонија победата ја брка со стартните 11 мина, Димитриевски, Муслиу, Серафимов, Манев, Алиоски, Алими, Атанасов, Барди, Димовски, Елмас и Миовски.

Гостите од Англија се во следниот состав: Пикфорд, Вокер, Мегваер, Гуехи, Луис, Александер-Арнолд, Рајс, Сака, Фоден, Грилиш и Воткинс.

Натпреварот е од последното коло во квалификациите за Европското првенство Ц-група и нема резултатско значење.

20.11.2023 - 21:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега