ФОТО: Пред зградата на Марина Туцаковиќ молк и тишина - нејзиниот сопруг сам во станот се бори со Ковид 19

Најпознатиот српски текстописев Марина Туцаковиќ почина после долга и тешка болест на 67-годишна возраст. Нејзината смрт ја расплака цела естрада, а екипата на Пинк.рс фотографираше пред нејзината зграда на Врачар, каде таа живееше со сопругот Александар Радуловиќ Фута.

Пред зградата е тажна глетката, секаде е мрачно и тивко, а во станот е само Фута, кој во изолација се бори со короната.

Инаку Фута се огласи за медиумите после веста за смртта на Марина, со зборовите: „Вистина е“, со што ги потврди најтажните вести, дека неговата драга повеќе ја нема.

Marina Tucaković

20.09.2021 - 10:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега