Фудбалер на Интер ја плати операцијата за Македонката Стаменка

Фудбалерот на Интер, Марсело Брозовиќ ја плати операцијата за македонката Стаменка Трповска која денеска преку социјалната мрежа Фејсбук побара донација од 3.000 евра.

Откако балканскиот фан клуб на Интер го споделил постот на Менче Брозовиќ ја платил целата сума и ги известил фановите.

ГОЛЕМ СИ МАРСЕЛО! Нашите пријатели Inter Tifosi Balkan споделија вест дека на наша сограѓанка и се потребни финансии...

Posted by Inter Club Macedonia on Wednesday, 17 June 2020

17.06.2020 - 21:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега