Германија: Фудбалер удри со глава во ѕид и заврши во болница (ВИДЕО)

Германскиот фудбалер Денис Јапел удри со глава во бетонски ѕид на мечот меѓу Хеми Лајпциг и Кемницер во регионалната лига – Север.

Јапел тргна по една топка, по што не можеше да запре навреме и удри со главата во ѕид.

Фудбалерот завршил во болница, каде што му биле извршени детални прегледи и било констатирано дека нема сериозни повреди.

03.10.2022 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега