Гостиваррец со „хјундаи“ излетал од патот - Тешко е повреден

На 26.11.2021 околу 16.15 часот на автопатот Гостивар-Тетово, пред клучка „Камењане“ патничко моторно возило „хјундаи“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од А.Б. (53) од Гостивар излетало од патот.

Со тешки телесни повреди се здобил возачот А.Б., кој е пренесен во клиничка болница Тетово за укажување на лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Тетово.

27.11.2021 - 12:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега