Градоначалничката на Битола позитивна на Ковид-19

Градоначалничката на Битола, Наташа Петровска е позитивна на вирусот Ковид-19. Оваа информација таа вечерва ја сподели на социјалната мрежа Фејсбук.

о резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19. Следните денови согласно препораките останувам во изолација. Бидете во добро здравје, напиша таа.

Почитувани, по резултатите од денешниот направен тест се утврди дека сум позитивна од COVID 19. Следните денови согласно препораките останувам во изолација. Бидете во добро здравје!

Posted by Natasha Petrovska on Thursday, 3 December 2020

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2020 - 20:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега