Исчезната жена во кочанско пронајдена почината крај река

Во Полициската станица Кочани вчера е пријавено дека на место викано „Банско“, кочанско, на брегот на реката Киселина е пронајдена почината В.А.(82) од с.Тркање.

„За жената на 06.08.2022 во Полициска станица Кочани било пријавено дека се оддалечила од домот“, информира МВР.

МВР информира дека по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција.

Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Кочани.

13.08.2022 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега