Киднапирано 10-годишно момче во Србија, се огласи мајката: Одиме во полициска станица

Мајката на 10-годишното момче кое исчезна во Карловчиќ утрово, па било пронајдено во напуштена куќа за Курир.рс изјавила дека тргнале во полициска станица за да се сретнат со снот.

Да потсетиме, момчето исчезнало утрово во околу 9 часот но било пронадено пред половина час.

-Не знаеме ништо, освен дека бил киднапиран Тој утрово отиде во продавница о велосипед, но до продавницата не стигна. Неговиот велосипед беше проајден во село, а покрај него имало трагови од автомобилски гуми - рекла мајката и додала:

-ие го баравме, тргнавме и кон Белград, но ни се јавија дека е најден. Одиме во полициска станица да се сретнеме со него - навела мајката.

25.01.2022 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега