Ќерката на Моника Белучи копија на својата мајка- Младата Дева позира во бикини за „Долче и Габана“

Ќерката на познатата убавица Моника Белучи порасна и веќе започна да заработува пари како лик на брендот „Долче и Габана“, чија муза со години е токму нејзината мајка.

Убавата Дева Касел наскоро ќе наполни 16 години (на 12 септември), а нејзините родители Моника Белучи и Венсан Касел досега не дозволиле нејзино претерано експонирање во јавноста.

Меѓутоа, убавото лице на оваа тинејџерка сѐ почесто ќе го гледаме, со оглед дека таа „се заканува“ да стане една од најбараните модели на денешницата.

Дева е фотографирана на езерото Комо, Италија, за време на снимањето на кампањата на „Долче и Габана“.

Насмеаната, природна, весела, Дева плени и преку фотографии, а оние кои соработуваат со неа велат дека тешко може да се одолее на нејзиниот шарм.

Погледнете ги фотографиите од ќерката на Моника и Венсан:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2020 - 14:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега