Кличко: Две лица се повредени во нападот на Киев, целта е да се исплашат Украинците

Четири експлозии се случија утрово во Киев, откако беше погоден станбен комплекс во близина на центарот на градот.

Целта на рускиот напад на Киев е да ги исплаши Украинците пред самитот на НАТО, кажа градоначалникот Виталиј Кличко.

„Најмалку две лица се повредени и завршија во болница“, напиша Кличко и додаде дека билансот на жртвите би можел да се зголеми.

26.06.2022 - 11:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега