Која е избраничката на Кристијан Ериксен – Сабрина не е „типична“ сопруга на фудбалер, а нивната љубов трае 9 години

Драматичната сцена од натпревар помеѓу Данска и Финска го потресе целиот свет.

Имено, во текот на фудбалскиот натпревар, данскиот фудбалер Кристијан Ериксен одеднаш се сруши нa теренот, а снимките го обиколија светот.

Неговите соиграчи, но и играчите од противничкиот тим низ солзи ги гледаа драматичните моменти и докторите кои се обидуваа да му помогнат, додека од трибините на терен се обиде да влезе и неговата избраничка Сабрина Квист Јансен, која ја задржало обезбедувањето.

Следеше борба за животот на Ериксен, но благодарение на брзата реакција на докторите, славниот фудбалер го напушти теренот свесен, а потоа бил пренесен во болница.

Која е Сабрина Квист Јансен?

Сабрина е родена во Данска каде завршила училиште за фризер, а потоа со Кристијан поради неговите клупски обврски се преселила во Лондон и започнала да работи за една модна куќа.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Christian Eriksen (@chriseriksen8)

Парот во 2016 година купил и куќа во Хемстед, а како што претходно откриле за британските медиуми не им било лесно да се приспособат во новата средина.

„Мора да научите да се борите и физички и ментално, но јас можам да го издржам притисокот поради тоа што седум дена од неделата живеам за својата работа“, изјавил Кристијан, па додал:

„Сето тоа е тешко за мојата девојка. Секако би сакал да можам да излезам низ град со неа и со нашето друштво, но едноставно тоа не се вклопува со играњето фудбал во Англија“, изјавил Кристијан.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Christian Eriksen (@chriseriksen8)

Сабрина не е „типична“ сопруга на фудбалер – таа се труди да живее мирен и семеен живот подалеку од очите на јавноста, па во медиумите ретко може да ја видиме, а ретки се и ситуациите кога папарацо фотографите успеваат да ја забележат на улица.

Сабрина и Кристијан ја започнале својата романса во 2012 година, а пет години подоцна соопштиле дека го очекуваат своето прво дете.

Во јуни 2018 година му посакаа добредојде на својот син кој веднаш се најде во центарот на нивниот свет, а славниот фудбалер на социјалните мрежи често споделува фотографии на кои покажува колку ужива во родителството и семејниот живот.

Парот кон крајот на минатата година ја соопшти веста дека во нивното семејство се приклучил уште еден член.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Christian Eriksen (@chriseriksen8)

14.06.2021 - 08:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега