Косовец се обидел нелегално да влезе во Македонија

 

33-годишен Косовец се обидел нелегално да влезе во Македонија. Инцидентот се случил вчера попладне.

-Вчера во 16.00 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ од полициски службеник бил забележан И.Х.(33) од Косово, како илегално ја преминува државната граница, поради што бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка, велат од полицијата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2020 - 11:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега